Sztuki walki dla początkujących

Co należy zabrać ze sobą ze sobą na pierwszy trening?

Przede wszystkim MOTYWACJĘ.

Nie ważne w jakiej kondycji fizycznej jesteś, ile masz lat, oraz jakim zawodem na co dzień się zajmujesz. Wing Tsun Kuen nie jest walką sportową, zaś naszym największym przeciwnikiem jesteśmy dla siebie my sami.

Praktyka Kung-Fu, obok nabycia umiejętności samoobrony, ma na celu ciągłe doskonalenie się, przełamywania swoich lęków i słabości. Każdy litr potu wylany na treningu jest wartościowszy od choćby jednej kropli krwi w sytuacji realnego zagrożenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania z trenerami najbardziej rozpowszechnionego systemu kung-fu na świecie. Prowadzimy zajęcia chińskiej sztuki walki polegającej na jak najszybszym wyeliminowaniu przeciwnika – Wing Chun. Podstawy przekazujemy dorosłym oraz młodzieży, ucząc skutecznej samoobrony. Zachęcamy do zapisów!

Chińskie sztuki walki dla początkujących

Dzięki regularnym spotkaniom z naszymi trenerami możesz przyswoić sobie nie tylko techniki efektywnej obrony w starciu z agresorem – Wing Chun wywodzi się Wing Tsun, które uczy również dyscypliny oraz samokontroli. Oprócz tego kładzie nacisk na poszanowanie innych ludzi.

Organizujemy lekcje sztuki walki dla początkujących, w trakcie których uczniowie poznają metody dające im przewagę nawet w potyczce z silniejszym od siebie przeciwnikiem. Systematyczne treningi wzmacniają kondycję ćwiczących, a dodatkowo rozwijają w nich pewność siebie. Nawet gdy będą zmuszeni walczyć z większym czy cięższym napastnikiem, mają szansę wyjść ze spotkania zwycięsko.

Kurs Wing Tsun podstawy

Kursy sztuki walki w naszej szkole skupiają się na zapoznaniu uczniów z głównymi zasadami Wing Chun. Podstawy, które im przybliżamy, mają jeden cel: skuteczne odpieranie ataku. Trenujący nie uczą się złożonych układów, które prezentują się niezwykle interesująco – wiemy, że w bezpośrednim starciu liczy się szybkie wyeliminowanie atakującego. Każdy ruch musi być więc przemyślany, uzasadniony, a przede wszystkim szybki. Na tym koncentrujemy się podczas lekcji Wing Tsun. Podstawy tej wschodniej sztuki walki to proste kombinacje ciosów oraz dopracowane ataki.

Zachęcamy do dołączenia do utworzonych przez nas grup. Pod okiem doświadczonych instruktorów trenują dorośli, nastolatki oraz maluchy. Wychodzimy z założenia, że zawsze warto znać podstawowe techniki samoobrony – choćby nigdy nie było okazji zastosować ich w życiu. Świadomość, że w sytuacji nagłego zagrożenia w stanie ochronić siebie lub swoich bliskich i pokonać agresora, ma olbrzymie znaczenie.

Panie uzyskują możliwość nabycia umiejętności samoobrony w systemie, który jako jedyny w świecie sztuk walki jako swoją założycielkę wymienia kobietę.

Panom przypominamy, że od praktyki Wing Tsun, zaczął swoją drogę jeden z największych wojowników współczesnych czasów – Bruce Lee.

Na trening należy przyjść w białej koszulce (bez napisów), w czarnych, długich spodniach i w obuwiu sportowym. Kiedy będziesz trenował dłużej, będziesz miał możliwość zakupu oryginalnego stroju Wing Tsun.

Przychodząc na zajęcia masz możliwość nauki wiedzy, która jest nieprzerwanie przekazywana z pokolenia na pokolenie od ponad 300 lat.

Jak z tej możliwości skorzystasz, zależy już tylko od Ciebie.